Biuletyn Uniejowski - udany mariaż praktyki i naukiBiuletyn Uniejowski to interdyscyplinarny periodyk naukowy wydawany przez Uniwersytet Łódzki przy współpracy Urzędu Miasta Uniejowa. Jest to wyjątkowo udany mariaż nauki z doświadczeniami praktycznymi. Uniejów, jako miejsce pod wieloma względami niezwykłe, na skutek aktywizacji turystycznej, stał się interesującym poligonem doświadczeń dla praktyków oraz polem badań  i analiz dla naukowców różnych dziedzin.

Wbrew pozorom nie jest to wydawnictwo skierowane jedynie do naukowców! Śmiało można powiedzieć, że choć środowisko akademickie wydaje się głównym i naturalnym odbiorcą, to jednak wiele interesujących informacji znajdą tu zarówno mieszkańcy regionu jak i turyści!

 

Tematyka

Rocznik ma charakter interdyscyplinarny, ale jego tematyka koncentruje się na regionie uniejowskim, rozumianym nie tylko jako współczesne miasto i gmina, ale także z uwzględnieniem historycznego wpływu i oddziaływania Uniejowa. Zakres tematyczny publikowanych artykułów obejmuje problematykę środowiska przyrodniczego i antropogenicznego, zagadnienia rozwoju społeczno-ekonomicznego oraz szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe.

 

Numer ISSN

Rocznik wydawany jest w nakładzie 300 egzemplarzy, jednak wszystkie artykuły dostępne są w formie cyfrowej na stronie internetowej biuletynu (każdy artykuł do pobrania w formie pdf) - ISSN 2299-840; e-ISSN 2449-8319

 

Indeksacja w bazach

Biuletyn  jest także indeksowany w bazach: Central and Eastern European Online Library (CEEOL), CEON Biblioteka Nauki, BazHum, EBSCO, Index Copernicus International, The Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH).

 

Punktacja

BU znajduje się w części B Wykazu czasopism naukowych prowadzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgodnie z najnowszym ujednoliconym wykazem czasopism 2013-2016 posiada 4 punkty.  

Tryb recenzji

Wszystkie artykuły nadsyłane do Biuletynu Uniejowskiego poddawane są recenzji w trybie ‘double-blind review

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich pasjonatów regionu do lektury:
tutaj: http://biuletynuniejowski.geo.uni.lodz.pl/

3 komentarze:

 1. Nie wiedziałam, że istnieje takie pismo ;) Uniejów przez ostatnie 20 lat naprawdę bardzo się rozwinął...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pismo istnieje od kilku lat dzięki wsparciu miasta oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Ważne i atrakcyjne jest to, że wszystkie artykuły można przeczytać w wersji cyfrowej (do pobrania pdf. na stronie). Znajdziesz tam zarówno pozycje naukowe jak i teksty o charakterze bardziej informacyjnym lub przeglądowym. Polecam!

   Usuń
  2. To, że jest do nich dostęp przez internet jest bardzo ważne, dzięki temu przynajmniej ma szansę dotrzeć do kogoś innego niż środowisko akademickie :) Z resztą nawet np. studentowi łatwiej usiąść przed komputerem niż iść do biblioteki - takie realia :D

   Usuń

Copyright © 2014 Pocztówki z Centrum , Blogger