Browar Wiatr


Stosunkowo niedawno, bo 22 kwietnia 2016 roku, do atrakcji Uniejowa dołączył Browar Wiatr. Jest to zupełnie nowe miejsce zarówno na kulinarnej jak i kulturalnej mapie województwa łódzkiego. Restauracja stanowi połączenie rzemieślniczego browaru wraz z różnorodnym menu opierającym się na wyrobach pochodzących od lokalnych producentów. Zainteresowani mogą skorzystać także z fachowej organizacji przyjęć i konferencji, natomiast zmęczeni podróżnicy znajdą tu nocleg w kameralnym hotelu Aparthotel. 

Lokalizacja

Znowu wracamy do Uniejowa, jednak tym razem nie po to by zwiedzać! Naszym celem był nowy, lokalny obiekt kulinarny - Browar Wiatr. Zlokalizowany przy ulicy Dąbskiej 49, do której dojazd samochodem nie powinien stanowić najmniejszego problemu. Wystarczy, skierować się na drogę w stronę Dąbia. Kompleks restauracyjno-hotelowy jest na tyle duży, że nie sposób go nie zauważyć. Ozdobna, ceglana fasada bardzo wyróżnia się na tle pobliskiej, zupełnie nijakiej zabudowy. A gdy już ujrzysz czarne logo Browar Wiatr będziesz pewny, na który parking zjechać… Dogodna lokalizacja, bezpłatne miejsce parkingowe oraz stylowy wygląd to cechy, które z pewnością wyróżniają tę restaurację.


Wnętrze

Po przekroczeniu progu drzwi można szybko zapomnieć o świecie zewnętrznym i zatracić się w… tym alkoholowym. Naprawdę! Już dawno wystrój lokalu nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Zakątek restauracyjny charakteryzuje się dosyć dużą kubaturą, jednak ogrom przestrzeni został perfekcyjnie zagospodarowany. Składa się on z dwóch poziomów. Na parterze umieszczone są stoliki i kanapy dla gości, natomiast wyżej znajdują się sale, na których organizowane są przyjęcia. Niestety nie mogliśmy ich zwiedzić, ponieważ w trakcie naszego pobytu przygotowywana była impreza dla dzieci. Ważną rolę we wnętrzu odegrała również stworzona nad barem antresola, dzięki której udało się uniknąć „efektu stodoły”. Neutralizuje ona negatywne wrażenie, które mogłoby się pojawić gdyby pozostawiono tak dużą przestrzeń otwartą, a także stanowi element funkcjonalny restauracji poprzez wydzielenie dodatkowego miejsca dla gości. Całość utrzymana jest w dość odważnym, nowoczesnym stylu. Połączenie elegancji z surowością, a miejscami wręcz ascetyzmem było strzałem w dziesiątkę! We wnętrzu nie znajdziemy bowiem żadnych zbytecznych elementów. Pomimo ograniczenia się do niezbędnego minimum, udało się nadać restauracji odpowiedni charakter. Idealnym przykładem są tablice przedstawiające proces tworzenia browaru czy wielkie kadzie na piwo znajdujące się w samym rogu pomieszczenia. Dopatrzyłem się też balonów w kształcie serc. Najprawdopodobniej jeszcze po walentynkach… Niemniej jednak poszczególne elementy wystroju ani na chwilę nie dały zapomnieć o motywie przewodnim restauracji. Ponadto ogromne okna i przeszklone drzwi zachowane w nowoczesnym stylu budynku pozwalają dostarczyć odpowiednią ilość naturalnego światła. Jest to niezwykle ważne, gdyż całość wnętrza utrzymana jest w dosyć ciemnych kolorach – czarnym, szarym i brązowym.


Obsługa

Czuję się oszukany, gdyż nie starczyło dla mnie porcji świeżego sernika :). Tak smacznie wyglądał... Nie udało nam się go zamówić, ponieważ ciasto dnia bardzo szybko się wyprzedało. Musieliśmy wybrać co innego i obejść się smakiem. 
Tymczasem kelnerzy byli uprzejmi, komunikatywni i nienachalani. Gdy pojawił się jakiś problem, przychodzili z pomocą i bez przerwy obserwowali co się dzieje na sali. Gdy ludzie wychodzili zastawa ze stołów od razu była zabierana, a stół i krzesła wycierane. Czystość w restauracji to podstawa! Jedyne do czego mogę się trochę przyczepić, to długi czas oczekiwania na złożenie zamówienia. Mógłby być trochę krótszy, jednak wybaczam, ponieważ było dosyć dużo gości.
Bardzo sympatyczny był też wpis na paragonie, który otrzymaliśmy. Przez takie drobne akcenty cała restauracja zyskuje w oczach gości. Widać, że zespół robi to z pasji i nic nie jest wymuszone.


Zamówienie

Przyznaję, że tym razem nie poszaleliśmy. Pora dnia i wcześniejszy posiłek nie sprzyjały większemu zamówieniu, tak więc nic do siebie nie pasuje. Bo umówmy się… Kawa i Foccacio to niezbyt udany duet. Niemniej jednak obiecuję poprawę i już teraz zapraszam na recenzję z kolejnego wyjazdu. Tymczasem samo Foccacio było bardzo smaczne. Duża porcja, przyzwoity stosunek jakości do ceny, chrupiące i ciepłe ciasto z ziołami oraz dodatek w postaci oliwy z oliwek. Jedyne co nie do końca mi odpowiadało to smak tej ostatniej. Była poprawna, ale przy tej formie podania (na zimno) warto pilnować wyższej jakości. Natomiast kawa, którą otrzymaliśmy może nie była najwyższych lotów, ale spełniała podstawowe wymagania. Mleczno-kawowy smak Latte, bez nadmiernej kwaskowatości. Smaczna, jednak z pewnością nie była wybitna. Zakup przyjemny w restauracji, ale niedopuszczalny w kawiarni. Tam wymaga się czegoś więcej.


Ceny

Muszę natomiast pochwalić Browar Wiatr za wielkość porcji i rozsądne ceny. Porcje są duże… nawet bardzo! Odnoszę się tu nie tylko do naszego zamówienia, gdyż udało mi się podejrzeć kilka innych dań. Wyglądały bardzo zachęcająco.
A propos cen! Wróćmy jeszcze na moment do Latte. Cena (5 zł) dotyczy każdego rodzaju kawy serwowanej przez restaurację. Nie przypominam sobie, żebym spotkał się z czymś takim wcześniej, ale podoba mi się ten pomysł. W dodatku sama cena nie jest wygórowana. Od razu przypomina mi się moja uczelnia i sprzedawane tam Latte - droższe o 2 zł. A jeśli chcemy być bardziej drobiazgowi to trzeba uwzględnić jeszcze warunki polowe i papierowe kubeczki. No i smak kawy… jest prawie wcale niewyczuwalny.


Podsumowanie

Nie udało nam się sprawdzić wszystkiego, to fakt. Jednak już teraz wiem, że restauracja Browar Wiatr to miejsce godne polecenia. Połączenie rzemieślniczego browaru, eleganckiego i niebanalnego wystroju oraz zupełnie nowej marki, pozwoliło stworzyć stylowe miejsce z niepowtarzalnym klimatem. Aż chce się tam wracać!


2 komentarze:

  1. Ciekawi mnie to miejse, koniecznie muszę się tam z mężem wybrać :) świetne zdjęcia!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy :). W dużej mierze to zasługa stylowego wnętrza ;). Bardzo mi się podoba!

      Usuń

Copyright © 2014 Pocztówki z Centrum , Blogger